Veca melnbalta fotogrāfija. Sieviete ar tumšiem īsiem matiem, ar abām plaukstam tur savus vaigus, džemperī

Naula Dzirkale

Dzimšanas dati:

1933.gad 24. aprīlis, Ērgļi

Miršanas dati:

2017. gads 14. maijs

Darbības joma:

Dzejniece

Saistība ar novadu:

Dzīvoja un strādājusi Stučkas (tagad Aizkraukles) rajona laikraksta redakcijā

Naula Dzirkale (dzim. Zariņa) – dzejniece. Tēvs Ernests Zariņš bija fotogrāfs un pulksteņmeistars, māte – mašīnadītāja. Mācījusies Ērgļos (Burtnieku 7-gad. skolā, 1942-1948), Aknīstē – strādnieku jaunatnes vakarskolā (1956-1957), Ogrē – strādnieku jaunatnes vakarskolā (1963-1966). Strādājusi grāmatnīcās Ērgļos, Rīgā, Ogrē, Stučkas (tagad Aizkraukles) rajona laikraksta redakcijā un citos darbos.

Rakstīt dzejoļus Naula sāka jau 7 gadu vecumā. Pirmais publicētais dzejolis „Atmiņas” parādījās 1957. gada martā „Padomju Jaunatnē”. Mārīte Kirša ir uzrakstījusi šim dzejolim melodiju un tas kļuvis par dziesmu. Taču tā nav vienīgā dziesma ar Naulas dzirkales vārdiem. Vēl ir daudzas citas,  kā A. Jasjukeviča “Tēva nams”, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas himna “Mūsu laiks”.

No 1967. gada Naula publicējās rajona literārajā lapaspusē „Daugavas Dardedze”.

 Naulai Dzirkalei ir iznākuši 2 dzejoļu krājumi:

– “Tu un es” (1995) – mīlas lirika.

– “Reiz bija” (1997) – piemiņas dzejoļi aizgājušajiem draugiem.

Naulas dzejoļi publicēti arī kaimiņrajonu laikrakstos  — “Padomju Ceļš”, “Stars”, “Padomju Daugava”, “Komunisma Ceļš”, kā arī žurnālos “Liesma” un “Padomju Latvijas Sieviete”.  90. gados viņa sāka darboties arī Vid­zemes literātu apvienībā, īpaši tuvi viņai kļuva jaunie dzejnieki Marika Svīķe un Zigmunds Bekmanis. Vidzemes literāti savulaik izdeva  grāmatu “Nenoticiet savām acīm!”, tajā ir arī mūsu novadnieces dzeja.

Publikācijas par:

Elektroniskie resursi: laikraksts Staburags

Novadpētniecības materiāli: Katalogs (biblioteka.lv)

N.Dzirkales darbi novada bibliotēkās: Kopkatalogs